איגרת נשיא האגודה האנתרופולוגית לקראת הכנס ה-45

איגרת נשיא האגודה האנתרופולוגית לקראת הכנס השנתי ה – 45

 

חברות וחברים יקרים,

אנחנו שמחים על ההיענות הרבה להשתתף בכנס האגודה האנתרופולוגית הישראלית ה – 45 שיתקיים השנה ב 17 – 18 למאי 2017 בעיר כפר קאסם. בכנס ישתתפו יותר מ 110 דוברים ב 30 מושבים ותתקיימנה שתי הרצאות מרכזיות: האחת של אורחת הכנס, פרופ’ מליסה קלדוול מאוניברסיטת סנטה קרוז, קליפורניה, והשנייה של פרופ’ אסא דורון מהאוניברסיטה הלאומית של אוסטרליה (“אורח ישראלי מחו”ל” – בכוונתנו למסד הרצאה מרכזית כזאת גם בשנים הבאות).

 

בנוסף, נקיים בכנס טקס הענקת אות האגודה למפעל חיים. השנה יוענק האות לפרופ’ הרווי גולדברג. יוענק גם פרס מקס גלקמן לעבודת מאסטר המצטיינת.

 

בערב היום הראשון של הכנס נערוך סיור בכפר קאסם אשר יודרך על ידי תושב המקום ובסופו נתכנס לארוחת ערב חגיגית באווירה ביתית (במחיר מסובסד ובהרשמה מראש באתר האגודה).

 

ברצוננו לציין כי לאורך השנים נערכו כנסי האגודה במוסדות אקדמיים, ובהם צוות מיומן ותשתית פיזית נוחה לארגון כנסים אקדמיים.

 

השנה נתכנס במתנ”ס של כפר קאסם. העירייה והנהלת המתנ”ס שמחים מאד לארח אותנו ורואים בקיום הכנס בעיר הכרה פומבית וברורה בערך השוויון האזרחי וביטוי לרצון של האגודה האנתרופולוגית הישראלית בשיתוף פעולה בין אזרחים יהודים וערבים בישראל.

 

חשוב לזכור כי מדובר במתנ”ס לא גדול אשר משאביו מוגבלים, הפועל בעיר ישראלית-פלשתינית. וועד האגודה החליט שלא לבקש תמיכה (מעבר לאירוח עצמו) מהעירייה ומהמתנ”ס. בעזרת תמיכה נדיבה מטעם קרן רוברט למלסון – נעשה כל מאמץ להבטיח שהכנס יהיה לא רק עשיר ומאתגר אינטלקטואלית, אלא גם נעים ונוח פיזית. במהלך הכנס נגיש שתייה חמה וקרה וכיבוד (קל-בינוני) צמחוני- חלבי וכשר (אנו מבקשים משומרי כשרות שמעוניינים לקחת חלק בארוחת הערב להודיע לנו מראש – כדי שנוכל לדאוג גם שם לאוכל כשר).

 

על מנת להתאים את המתנ”ס לצורכי הכנס שכרנו ציוד הגברה והקרנה ואנחנו נערכים עם צוות לוגיסטי מתאים. אולם, למרות התכנון המאמצים וההשקעה, אנחנו יודעים שדברים עשויים להשתבש. אנו מודעים לכך שהמקום לא תוכנן מלכתחילה לכנס כזה. אני כותב כדי לבקש מכם לקחת בחשבון את האפשרות שבכנס הבא עלינו לטובה עשויות להתרחש תקלות לא צפויות, ומבקשים מכם להתאזר בסבלנות.

 

אנחנו מציעים הסעה מדי בוקר וערב מתחנת הרכבת “ראש העין צפון” ובחזרה (הנסיעה בחינם, בהרשמה באתר האגודה). לצד המתנ”ס ישנו מגרש חניה לא גדול ולכן אנחנו ממליצים להגיע בהסעה מתחנת הרכבת או להתארגן לנסיעה משותפת (ניתן כמובן לחנות גם ברחובות הסמוכים למתנ”ס).

 

בשם וועד האגודה ובשמי אאחל לכולנו כנס פורה

 

ד”ר ניר אביאלי

נשיא האגודה האנתרופולוגית הישראלית