עיינה סופר

תואר שני,  חברת MAZE O.D.T & Consulting וסמינר הקיבוצים

תחומי עיסוק ומחקר: בית ומקום, רב תרבותיות, קהילות- מנהיגות ותהליכי משבר ושינוי

מה משמעותם של הבית ומרכיביו עבור האדם? האם ניתן "לעשות בית" גם כשאנחנו לא בבית? מה או מי נותנים למקום את תחושתו? עם שאלות אלו יצאתי למסע האנתרופולוגי הפרטי והמקצועי שלי והן אלו שעומדות במוקד המחקר שלי על בית ומקום ובמיוחד על אלו שמצויים במעבר מתמיד בין מקומות שונים.

כיום, אני אנתרופולוגית ומנהלת שותפה בחברת MAZE O.D.T & Consulting המתמחה בהכנה, ייעוץ וליווי של ארגונים וקהילות במצבי קיצון, משבר וסביבות גלובאליות, משתנות ומורכבות. במסגרת עבודתי אני זוכה ללוות פרויקטים של השוק האירופאי המשותף בבלקן, גופים עסקיים, חברתיים וממשלתיים בישראל, מסלולים אקדמיים בנושאי מנהיגות ועוד.

​כמי שנמצאת תמידית בין שני עולמות תוכן נפרדים (לכאורה)- האקדמי והעסקי, נוכחתי לראות את התרומה הגדולה של האחד לשני וכיום אני מאמינה שהם בלתי נפרדים. אני משתמשת בידע ובכלי העבודה האנתרופולוגיים מדי יום ובכל פרויקט, מקומי ובין לאומי, במסגרת עבודתי. הפרויקטים בהם אני מעורבת, אנשים, ארגונים וקהילות בהם אני פוגשת, מספקים לי רעיונות ודילמות מרתקות, היכולים להפוך בהמשך לחומר גלם מחקרי וגם סיפור ייחודי.

ההרצאות והסדנאות אותן אני מפתחת ומעבירה, עוסקות בהרחבה בנושאים של בית ומקום, במעברים מרובים ותכופים ביניהם (כולל בין הבית "הפרטי" ל"ציבורי"), במקומות בתהליכים של שינוי וכן בדילמות רב תרבותיות והבנת האחר. הן מספקות חוויה, העשרה ועניין ובנוסף, "ארגז כלים" יישומי לארגונים עסקיים וחברתיים, פורומים פרטיים ואחרים הקשורים לתחומים כגון חינוך, רווחה וטיפול, עיצוב ואדריכלות, relocation, work life balance (WLB) ועוד.

​בנוסף:

  • פיתוח והטמעה של תוכניות וקורסים עבור קבוצות, קהילות וארגונים המתמודדים עם משברים ומצבים מורכבים.
  • הטמעה יישומית של תוכניות מנהיגות תלוית מקום.

# התכנים השונים מותאמים לקהל היעד ולמטרות ההרצאה/ הסדנה. אשמח להעביר חומר מפורט במייל או בפגישה #פעילויות והצעות

אשמח להתראיין

הרצאות למבוגרים

הרצאות לבתי ספר

תחומי עניין

ניהול ומנהיגות

קהילה, כפר ועיר