רוית תלמי כהן

דוקטור, אוניברסיטת תל אביב, מרצה ואנתרופולוגית יישומית

תחומי עיסוק ומחקר:

אנתרופולוגיה יישומית, עלייה וקליטת יוצאי אתיופיה בישראל, הגירה ופליטות בעולם, שיח והקניית כלים ליצירת גשרים בין תרבותיים.

 המחקר שלי עוסק בתהליכי העלייה והקליטה של יוצאי אתיופיה בשנים האחרונות ומתמקד בחיים באתיופיה לפני העלייה ובתהליך הקליטה בישראל. כחלק מהמחקר אני עוסקת בהבנת תהליך העלייה מרגע ההחלטה לעלות לישראל ועד לשאלות של השתלבות בישראל. אני עוסקת בסוגיות של מרחב/בית, זמן ומשפחה ומנסה לענות על השאלה האם לאחר מספר שנים בישראל הגיעו העולים הביתה?

 בעבודתי כאנתרופולוגית יישומית אני עובדת עם גופים שונים כגון הסוכנות היהודית, משרד החינוך, משרד הקליטה, צה"ל ועוד תוך הקניית כלים ליצירת גשרים בין תרבותיים, ליווי ובניית פרויקטים ומודלים להשתלבות חברתית ומתן הרצאות הכשרה.

 ההרצאות עוסקות בנושאים כמו: ילדים/ בני נוער/ משפחה במעבר בין תרבותי, תפיסות של זמן/ מרחב והשפעתן על חיי היום יום, תהליכי עלייה/ הגירה וקליטה, אתיופיה, רב תרבותיות ועוד.

 הפעילות מתאימה לארגונים העוסקים בקליטת עליה, הגירה, רב תרבותיות וחינוך, למטרות ייעול תהליכים, תאום ציפיות, שיפור תקשורת וסביבת עבודה והעשרה.

 בנוסף, ישנן מספר הרצאות שאני מעבירה לחברות היי-טק ומקומות עבודה העוסקות בסוגיות של זמן ובית בחיי היום יום, תפיסות של זמן בעולם, מודלים של חיי משפחה בעולם, השפעת ממד הזמן על חיי היום יום והדיאלוג היום יומי בין זמן לבית.

רוית תלמי כהן 2פעילויות והצעות

אשמח להתראיין

הרצאות למבוגרים

הרצאות בחינוך הלא פורמלי

תחומי עניין

אנתרופולוגיה יישומית ומעורבת

הגירה, אתניות ולאומיות

חינוך ושלבי החיים