תמר פריאל

בעלת תואר שני במחקר תרבות ותואר שני בעבודה סוציאלית

__

ההתמחות שלי היא בשילוב מחקר תרבותי עם התערבויות לשינוי חברתי. בתור מדריכת הגנה עצמית מעצימה, אני מתכננת ומיישמת תכניות להעצמה ולצמצום אלימות בחיי הפרט, המשפחה, הקהילה והחברה. בעבודה שלי בישראל ובחו"ל אני נוהגת לערוך מחקר תרבות השתתפותי עם התלמידים והתלמידות שלי, שנועד למפות את התפיסות והדפוסים המקומיים שקשורים למגדר, אלימות, פגיעות ועוצמה. הממצאים משפיעים על סוגי התכניות שמפותחות ומותאמות בכל מיקום תרבותי.
שיטות המחקר שלי כוללות שיטות קלאסיות – תצפיות, ראיונות מובנים וסמי מובנים, ניהול יומן שדה, תקשורת עם מידענים, וכו'. אני משתמשת גם בשיטות מזרם המחקר ההשתתפותי (PRA), ונעזרת במשחקים, פעילויות, אתנו-תאטרון, ואמצעים ויז'ואליים כדי לייצר ידע ביחד עם הנחקרים-שותפים שלי.
אני נעזרת בסכמות של מחקר- פעולה על מנת ליצור שלבים עוקבים של מחקר ופעולה שמסייעים לאיסוף מתמשך של ידע תרבותי והתאמה מתמדת של הפעילויות בשטח לממצאים.

המידע רלוונטי לאנשים המתעניינים בדרכים ליצור עבודה בינתרבותית ובינלאומית שהינה מבוססת, אחראית וברת קיימא יותר, הן בתחום מניעת האלימות והמגדר, הן בתחום השינוי החברתי והסיוע הבינלאומי והן בתחומי עבודה בתנאים בינתרבותיים. כמו כן, הידע רלוונטי לאנשים שמתעניינים בהכרה והתנסות בשיטות מחקר יצירתיות ושיתופיות.
אני משלבת ראייה של תחומי האנתרופולוגיה ומחקר התרבות עם פרספקטיבות של פסיכולוגיה קהילתית ופסיכולוגיה תרבותית-מגדרית. אני עוסקת בממשקים שבין תרבות, גוף-נפש, ומגדר, במיוחד סביב אלימות מגדרית, חינוך מגדרי, יחסים ותקשורת בין גברים ונשים.

בכל הנושאים האלו ובממשקים ביניהם אני מציעה הרצאות, פעילויות הגנה עצמית מעצימה וסדנאות כלי מחקר.

 פעילויות והצעות

הרצאות למבוגרים

הרצאות בחינוך הלא פורמלי

תחומי עניין

אנתרופולוגיה יישומית ומעורבת

בריאות וגוף

החברה בישראל

מגדר, מיניות ומשפחה