סדנה במחקר דיגיטלי באוניברסיטת ת"א

סדנה במחקר דיגיטלי

אנחנו מקיימים סדנה המיועדות לסטודנטים בתארים מתקדמים ולחוקרים ברחבי הארץ מתחומי מדעי החברה והרוח, המתעניינים במחקרים שנעשים בפלטפורמות דיגיטליות, כגון רשתות המדיה החברתית.

הסדנה תועבר במעבדת מחשבים של אוניברסיטת תל אביב, על ידי ד"ר עומר קינן, מומחה לסוציולוגיה של האינטרנט, תרבות ופוליטיקה דיגיטלית. הסדנה תתמקד בשלושה היבטים – תיאורטי, מתודולוגי ויישומי – כאשר ניתן להירשם לשניים הראשונים בלבד:

  • תאורטי – דיון במגמות מרכזיות בשיח המחקר הדיגיטלי: גישות אוטופיות לצד גישות דיסטופיות, האינטרנט כמנוע למודעות חברתית או כמנוע להשטחה תרבותית ו"סלקטיביזם" (פעילות סמבולית בלבד), זהויות דיגיטליות באינטרנט ושימוש בסמלים תרבותיים ורגש קולקטיבי. יוזכרו מחקרים מובילים במחקר הדיגיטלי של חוקרים כדוגמת דנה בויד, מנואל קסטלס וזיזי פפצ'ריזי.
  • מתודולוגי – התנסות אישית באסוף נתונים מפלטפורמות דיגיטליות וניתוחם, היכרות עם שיטת הנתנוגרפיה (אתנוגרפית רשת), לצד תוכנות כגון Netvizz ו-Antconc. ההתנסות תיערך במעבדת מחשבים.
  • יישומי – הסדנה תציע דרכים אופרטיביות לאיסוף, ניתוח ופרשנות של חומרים במסגרת למידת עמיתים. היבט יישומי זה מתאים במיוחד לסטודנטים הנמצאים בתחילתו של מחקר דיגיטלי בשלבי בחירת נושא ושדה המחקר. המשתתפים יוכלו להציג מחקר בשלבי עשיה, ולקבל משוב מהכיתה. השלב היישומי יתקיים ביום האחרון של הסדנה. מומלץ להגיע למפגש זה עם רעיון ראשוני למחקר מקוון.

לוחות זמנים ומקום

22-23-24 לאוקטובר 2019 בין השעות 14-17. בנין נפתלי, חדר 318 (מעבדת מחשבים)

עלות הסדנה

800 ש"ח – לסדנה בת יומיים (22-23 לאוקטובר 2019)

1100ש"ח – לסדנה בת שלושה ימים (כולל החלק היישומי, 22-24 לאוקטובר 2019)

 

להרשמה אנא פנו במייל לגב' שרה אפל appelsara1@gmail.com, ציינו את שמכם ואת המוסד אליו אתן משתייכים.

הסדנה מוגבלת ל-35 אנשים – אנא הקדימו להירשם